עבודות סמינריוניות

עבודות סמינריוניות

עבודות סמינריוניות

תופעה לה אנו עדים לאחרונה היא התופעה של קניית עבודות סמינריוניות. על פניו, לא מדובר בתופעה חדשה. שוק של עבודות סמינריוניות מוכנות מתקיים מתחת לפני השטח מזה מספר שנים. ברם, כיום, אנו צופים בהתחזקות התופעה ומעבר מהסמוי אל הגלוי. אם בעבר נמכרו עבודות בסודי סודות בין אנשים פרטיים, הרי שכיום קיים שוק משגשג של עבודות סמינריוניות. עכשיו, יש להקדים ולומר: הגשת עבודה סמינריונית קנויה כעבודה מקורית היא רמאות לשמה. מדובר בעבירה משמעתית מהחמורות ביותר העלולה להוביל לשלילת הזכאות לתואר, וכבר היו מקרים מעולם. נחמץ הלב על סטודנטית לתואר שני שהחליטה להגיש עבודה קנויה כעבודת סיום התואר שלה, נתפסה, וזכאותה לתואר נשללה. עם זאת, ברור כי מעשה כזה הוא מעשה שטות, הכרוך בסיכון רב, ולכן כי אותה סטודנטית נושאת בתוצאות התנהגותה הפזיזה וחסרת המחשבה.
עם זאת, מכירת עבודות סמינריוניות מקוריות – כלומר, מכירת עבודה שאתם כתבתם בעצמכם, היא חוקית לגמרי. ובאותן עבודות סמינריוניות ניתן להיעזר בכתיבה עצמאית באופן שאינו מהווה כל עבירה משמעתית וגם אינו כרוך בסיכון. למשל, להיעזר בעבודת סמינריון קנויות כעבודה לדוגמא, או להפיק ממנה מספר מקורות שיעזרו לעבות את הרשימה הביבליוגרפית שלכם. את הפוטנציאל הגלום בעבודות סמינריוניות מיטיבים להבין באתר smarter. האתר, אתר ותיק ומבוסס הפועל משנת 2005 עוסק בתיווך בין סטודנטים שסיימו את כתיבת העבודות הסמינריוניות שלהם, לאלו הנמצאים במהלך הכתיבה. הקישור בין הצדדים מועיל לשניהם: הסטודנט שסיים את הכתיבה, יכול להנות מהכנסה פאסיבית בגין העבודות הסמינריוניות שעמל על כתיבתן, והסטודנט הכותב יכול למצוא בקלות עבודה שתסייע לו בכתיבה העצמאית. ובהמשך, יוכל גם הוא לפרסם את עבודתו למכירה באתר.
במאגר העצום של אתר smarter ניתן למצוא עבודות כמעט בכל נושא אפשרי. החיפוש באתר יכול להתבצע לפי נושאים, או לפי מילות מפתח. ניתן למצוא בו ממ”נים של האוניברסיטה הפתוחה, עבודות סמינריוניות, תזות, פרוייקטי גמר בהנדסה, עבודות בחינוך, במשפטים, במנהל עסקים, ועוד ועוד. כל העבודות נבדקות קודם לפרסום ע”י צוות האתר על מנת לוודא כי הן באיכות ראויה. את רשימת הסמינריונים באתר תוכלו למצוא כאן!