יזמות ושיווק בינלאומי - חברת KST SOFTWARE LTD - שיווק תוכנה להסבת מטבע לארגונים פיננסים בפולין לקראת אימוץ מטבע היורו בשנת 2016

תקציר העבודה

תקציר מנהלים שיווק תוכנה להסבת מטבע לארגונים פיננסים בפולין                  לקראת אימוץ מטבע היורו בשנת 2016

1 .      מבוא.
1.1.    הרעיון השיווקי הקשר והרקע. כללי:
בשנת
1 998 יסדו 11 מדינות את גוש האירו.
ביום ה-1
בינואר 2002, הפך האירו למטבע מרכזי במדינות אלו כמו: גרמניה, צרפת, בלגיה, אטליה, אירלנד, הולנד, ספרד, ואחרות. במשך הזמן הצטרפו מדינות נוספות לגוש כחלק מהטריטוריות הצרפתיות כמו גינאה הצרפתית.
למדינה כמו מונקו יש הסכם רשמי עם האיחוד האירופי לגבי השימוש במטבע האירו ובמדינה כמו קרואטיה האירו משמש הליך חוקי דה פקטו . עם זאת, חלק ממדינות כמו אנגליה למשל, העדיפו להיות חברה בגוש איחוד האירופי אלא שהאירו לא משמש כמטבע מרכזי במדינה.
על מנת להצטרף לגוש האירו כל מדינה חייבת לעמוד בשמך שנתיים בהתאמה מדורגת לשע"ח האירו. דוגמא, בשנת 2009 הכריזה אסטונייה כי ברצונה להצטרף לגוש ותפעל בהתאם ובשנת 2011 קיבלה את האישור. כיום מונה גוש האירו 16
מדינות מתוך 27
החברות באיחוד האירופי.
נתמקד בפולין, משנת
2 003 הנושא המרכזי על סדר היום הכלכלי הוא הצטרפותה לאיחוד האירופאי והשינויים שההצטרפות תביא לפולין במישור הכלכלי הפוליטי והחברתי. ראש ממשלת פולין מר "דונלד טסק" הכריז בשנת 2012 כי פולין תאמץ את מטבע היורו במועד הנקוב – ינואר
2 016. חיזוק נוסף הגיע מצד היועץ לנשיא המדינה בפולין מר "רומן קוזנייר" כי למרות משבר,  פולין מתכוונת לאמץ את מטבע היורו בשנת 2016. הכרזות מנהיגי פולין מעידים כי למרות דחיות העבר בנדון, כיום ממשלת פולין לוקחת את אימוץ המטבע בפולין ברצינות רבה ואכן מאמינה כי אימוץ היורו יעזור לפולין להינות שימוש מושכל מכלכלת אירופה שתתאושש עד אז מהמשבר והמיתון עולמי.
פולין היא המדינה השביעית בגודלה באיחוד האירופאי, בהתאם לאמור הצהירה בשנת 2012 כי תאמץ את מטבע היורו כמטבע רשמי במדינה (2) ושער החליפין נכון לינואר  2013 – 0.5  יורו = 2 PLN זלוטי. כך או אחרת בין אם מדובר בהסבת מטבע ליורו או ביצוע פיחות במטבע המקומית כמו בתורכיה 2004 מעבר מהלירה הישנה לחדשה, או בוונצואלה במעבר מהמטבע המקומית "בוליבר" למטבע החדש "בוליבר פוארטה" קשה לדמיין ארגונים המבקשים להסב נתונים ללא סיוע בכלי תוכנה מתקדמים.
המוצר:
מעבר למטבע היורו, בארגונים שונים בפולין, דורש להשתמש בתוכנת המרה ממטבע הזלוטי ליורו. אנחנו, במסגרת חברת KST מציעים פתרון לדרישה במסגרת תוכנה שפותחה ע"י החברה. תוכנה כזו המסייעת לצוות מחשוב לבצע הסבת מטבע באופן די אוטומטי, עם ערך תועלת /תמורה מוכח, מציעה תהליך הטמעה וישום מהיר, אינטואיטיבי וידידותי למשתמש ומאפשרת לארגון להשיג חסכון במשאבים כוח אדם זמן וכסף היא : DATAConversion של KST SOFTWARE. KST מציע תוכנה מסייעת לצוות IT (מחלקת מחשוב) לבצע הסבת מטבע באופן אוטומטי ובהתאם לכללי הסבה הרצויים בפולין.
התוצרים הסופיים המוסבים מועברים ללקוח ועוברים מחזורי בדיקה בקרה ותיקוני הסבה עד ליום (ערב) מועד העלאת המערכת המוסבת לאוויר קרי 31.12.2015 , ממועד זה ואילך מערכות המחשב בארגון יכולות כבר לספק  לתושבי פולין שירותים במטבע היורו.  לחברה יש ניסיון בביצוע עבודות ע"ב התוכנה לכן היא כרגע בין המובילות בביצוע פרויקטים מסוג זה. KST מתמחה בשרת המכונה AS/400 IBM ולמרות שהוא נחשב "חייה זקנה" עדיין רב כוחו והוא נחשב כמחשב חזק יציב ומהיר המאפשר ניהול ועיבוד טרנזקציות בכמויות באמינות רבה ומצוי כיום בגופים מוסדיים וארגונים פיננסים בסדר גודל קטן עד בינוני.
בהערכה זהירה החברה סבורה כי גודל השוק בפולין עד  1000 מחשבי AS/400 IBM בעיקר בארגונים פיננסים, ביטוח, בריאות וחברות ממשלתיות.
חשוב לציין כי למרות ההתמחות ניתן להשתמש גם בשרתים מסוגים אחרים והחברה תתאים את התוכנה בהתאם לדרישת הארגון (הלקוח).
העיתוי:
למרות שתוכנית החלפה נקבע לינואר 2016, KST על סמך ניסיון העבר סבורה כי כבר עכשיו, בשנת2013
מתחילים ארגונים להיערך לקראת אימוץ מטבע היורו. חברות וארגונים שונים בפוליןיזדקקו למתודולוגית הסבת מטבע ולכלי עבודה אוטומטיים בשרת – בין אם הוא מהווה חלק משרתים נוספים או סביבת מחשוב יחידה .  KST מציעה לחברות גדולות בשוק המתמחות ביצוע הסבות, מודרניזציה והגירה הזקוקות לתוכנת הסבה בשרת זה ואין להם להשתמש בתוכנת הסבה  DC לביצוע פרויקטי הסבת מטבע.
בשפה פשוטה, במסגרת הכנה לפרויקט, כבר הים אנחנו צריכים להתחיל התקשרות שיווקית מול חברות וארגונים שונים בפולין ע"מ לתפוס את הנתח (פלח) בו תתמקד החברה במסגרת מתן שירותי המרת מטבע.
   תוכן העניינים
1 .     מבוא.

1 .1.  הרעיון השיווקי, הקשר והרקע.
1 .2.  תמצית הענף, השוק והשיווק בפולין.
1 .3.  תאור יחסי הסחר בין פולין לישראל.

1 .4.  השפעת אימוץ  מטבע היורו על פולין.  
2 .     תיאור חברת KST SOFTWARE LTD.  
3 .     תאור התוכנה  Data Conversion.
4.     תאור המחשב, השרת IBM AS/400.  5.     אסטרטגיה עסקית וניתוח מאקרו לפי מודל P.E.S.T .
1 . 
2 . 
3 . 
4 .  5.  5.1.  הסביבה הפוליטית  Political.
5.2.  הסביבה הכלכלית  Economical.
5.3.  הסביבה החברתית  Social  .
5.4.  הסביבה הטכנולוגית  Technological  .
6.     ניתוח סביבת המיקרו בפולין לפי מודל S.W.O.T .

1 . 
2 . 
3 . 
4 .  5. 
6 . 
6 .1.  נקודת חוזק.
6 .2.  נקודת חולשה.
6.3.  הזדמנויות.
6.4.  איומים-אתגר.
7.     תחרות מתחרים , ישירים ועקיפים.

8 .     תמהיל השיווק ותוכנית מכירות.
9.     סיכום.
נספחים: נספח מס. 1
ביבליוגרפיה.